3 patarimai, kaip padėti vaikui įveikti nesibaigiančias ašaras darželyje

Rudenėlis skaičiuoja jau trečiąją savaitę, bet vaiko ašaros darželyje nesibaigia… Pagrandukas jaučiasi vienišas ir liūdnas. Jam baisu, nesaugu, jis nenori, kad mama jį paliktų su kitais vaikais. Mamų širdys plyšta. Auklėtojos ramina. Protas sako, kad viskas praies. Viskas bus gerai, bet taip norisi, kad vaikas jaustųsi geriau!

Kaip padėti greičiau įveikti vaikui šiuos sunkumus ir vėl padėti šypsotis? Štai trys mamos patikrintos idėjos, kurios padėjo prisijaukinti darželį su šiek tiek mažiau ašarų.

1. Lankstumas

Atsiminkite, kad vaiko išbuvimo darželyje laiką pravartu ilginti nuosekliai, nesukeliant mažajam per didelio šoko. Juk didžiąją laiko dalį judu leidote kartu. Palaipsniui mokykitės būti atskirai.

Jei antros savaitės pradžioje savo nuožiūra sugalvosite palikti jį vietoje valandos arba pusdienio, visai dienai – mažylis liks nepatenkintas. Jį ištiks didelis išgąstis ir nusivylimas, kuriuos vėliau pakeis stiprus nuovargis. Tiek daug ryškių, neigiamų emocijų vaikui yra per daug – mažasis dar nėra tam pasiruošęs. Protingai planuokite laiko praleidimą darželyje, ugdydami jo savarankiškumą ir emocijų savikontrolę. Čia jums geriausiai patars pedagogai.

2. Bendraukite 

Visada tarkitės su auklėtoja, kaip sekasi mažyliui, ar jau galima ilginti laiką. Jį ilginti būtų protinga pridedant po valandą, kad vaikas spėtų prisitaikyti, kadangi drastiški sprendimai adaptacijai padeda retai, priešingai, gąsdina vaiką. Anksčiau vaiką pasiimkite tol, kol susivienodina vaiko ir darželio gyvenimo ritmas. Sulaukite grįžtamojo ryšio iš pedagogo, ar mažylis  vis dar buvo labai irzlus artėjant pietų metui, o jau galima jį darželyje palikti ir ilgiau. 

Bendraukite ir su vaiku. Mažyliai dar nemoka kalbėti rišliais sakiniais ir puikiai pažinti savo emocijas. Tačiau stenkitės aptarti dieną darželyje, pasiruoškite kitai. Į šiuos pokalbius galite įpinti tai, ką kalbėjote su auklėtoja ir kas padėtų vaikui jaustis geriau dėl rytojaus.

3. Kokybiškas laikas su vaiku

Vaikui pradėjus lankyti darželį, stipriai sumažėja laikas kartu su tėveliais. Vaiko pasąmonėje sėjasi baimė, kad jūs pamažu dingstate iš jo gyvenimo. Jei po darželio vaikas užimamas animaciniais filmais  ar žaidimas elektroniniuose prietaisuose, tėvelių dėmesys jam nekompensuojamas. Todėl mažylis bando susigrąžinti dėmesį neigiamais būdais. Laiką po darželio skirkite ryšio kūrimui. 

 Bendraukite, kartu su vaiku žaiskite patinkančius žaidimus. Svarbu padėti mažajam suprasti, kad nors dieną ir praleidote atskirai – jūs esate šeima, su kuria gera būti po darbo dienos.