Juda tėvai, juda vaikai – aktyvus laisvalaikis. Patarimai, kaip daugiau judėti

Pagaliau atėjo mūsų visų išsvajotas ir ilgai lauktas pavasaris! Sniegas ir šaltukas pamažu pasirodo vis rečiau, tuo tarpu, dienos kasdien vis ilgėja, o saulutė džiugina ilgiau ir dažniau. Taigi, gal metas sugrįžti į lauką ir prisiminti aktyvų laisvalaikį?

Sėdėjom ir mąstėm apie kiekvieną dieną gražėjantį lauke orą, tuomet pasidarėm nemažą research’ą apie aktyvų laisvalaikį, juo šįkart ir norim pasidalinti su jumis. Jūsų dėmesiui, 3 patarimai, kaip daugiau judėti.

Mažiau sėdėjimo ar gulėjimo

Dažnai nesusimąstome, kiek mūsų mažyliai praleidžia internete ar televizijos pasaulyje: įvairūs žaidimai ar animaciniai filmai – taip ir bėga dienos… tiesa?

O kur dar laikas, praleistas darželyje ar mokykloje? Juk čia didžioji dalis užsiėmimų taip vyksta būtent sėdint.
Net jei jūsų vaikas ir lanko aktyvumą skatinančius būrelius, vertėtų nepamiršti, kad mažiau sėdėjimo namuose jam taip pat išeis į naudą.

Ekspertai pataria, kad 5 – 12 metų vaikai neturėtų prie ekrano praleisti daugiau kaip 2 valandų per dieną, įskaitant televizorių, elektroninius žaidimus, nešiojamus elektroninius prietaisus ar kompiuterius.

Tuo tarpu, vaikai nuo 2 iki 5 metų prie ekrano turėtų praleisti ne daugiau kaip 1 valandą per dieną, o 2 metukų nesulaukusiems mažyliams išvis nepatariama varginti akių elektroninių prietaisų ekranais.

Skatinkite savo vaiką daugiau judėti

Tam pernelyg didelių patarimų ir pamokymų tikrai nereikia. Mėgstama veikla ir štai, mažylio dėmesį jau patraukėte, pasirinkite veiklą, kuri būtų ne tik aktyvi, bet ir įdomi.

Pavyzdžiui, 3 metų vaikas tikrai nėra pasirengęs kilnoti svorius ar bėgti ilgas distancijas, tačiau tokie laikui nepavaldūs žaidimai, kaip slėpynės, gaudynės ar kamuolys rankose puikiai tiks išsikrauti, stiprinti kaulus ir raumenis, na ir, žinoma, visų šeimos narių veidus papuoš nuoširdžiausia šypsena!

Įsitraukite visa šeima

Kodėl gi aktyvių žaidimų nepavertus visos šeimos laisvalaikio veikla? Paskirkite vieną dieną per savaitę aktyvaus laisvalaikio praleidimui kartu: trumpa išvyka, o gal tiesiog paprastas išėjimas į kiemą gali tapti puikia pramoga kiekvienam šeimos nariui. Sukurkite saugią ir komfortišką aplinką aktyviam laisvalaikiui, leiskite vaikui žinoti, kad jis gali jumis pasikliauti, į žaidimus leiskitės patys, pasirūpinkite patogia mažylio apranga ir tuomet kartu leiskitės į linksmybes.

Ilgesnės dienos ir kasdien gerėjantys orai pamažu kviečia daugiau laiko praleisti lauke. Aktyvus laisvalaikis – tai ne tik smagi visos šeimos pramoga, bet ir didžiulė nauda tiek mažiems, tiek dideliems. Nė nepastebėsite, kaip pagerės jūsų koordinacija, jėga ir raumenų kontrolė, galėsite džiaugtis sveikais mažylių kaulais, raumenimis bei sąnariais, jų kūnas taps lankstesnis, reakcija daug greitesnė ir dar daugybė kitų dalykų.