Ką daryti su išaugtais drabužiais?

isaugti vaiko drabuziai

Vaikai auga tarsi ant mielių. O drabužiai, deja, neauga kartu. Tad kartais visas mamas aplanko liūdesys, kad mažai dėvėtas kostiumėlis ar suknelė tampa per maža. Gerai, jeigu šiam drabužiui auga pamaina tuose pačiuose arba artimuose namuose. O jeigu ne? Ką daryti su išaugtais, tačiau dar tinkamais nešioti, vaiko drabužiais? Štai kelios idėjos.

Palikimas ateities kartoms

Jeigu planuojate brolį ar sesę, drabužius tvarkingai sulankstykite ir atidėkite atokiau spintoje, kur jie lauks šeimos pagausėjimo. Prieš saugojimą būtinai drabužius tinkamai išskalbkite. Drabužius taip pat rekomenduojama laikyti sausoje vietoje – atokiame spintos kampe, o ne rūsyje, kur drabužį gali pasiglemžti pelėsis.

Kaip šio palikimo nepamiršti? Geras klausimas. Tikriausiai prieš rušiantis sutikti naują šeimos narį, reiktų sąžiningai peržiūrėti vyresnėlio spintą ir padebesiuose esančias antresoles. Oi, kiek ten gėrybių slepias!

Padovanoti sunkiau gyvenantiems

Drabužius galite padovanoti vaikų globos namams, labdaros organizacijos ar moterų krizių centrams. Susisiekite su netoliese esančiomis įstaigomis ir pasiteiraukite, kokių drabužių reikėtų ir kaip juos pristatyti. Galbūt gausite tiesioginius globėjų ar mamų kontaktus.

Galite kreiptis į jūsų miesto ar rajono savivaldybės socialinių reikalų skyrių ir pasidomėti, gal netoliese yra sunkiau besiverčianti šeima, kuriai pagalba daiktais jiems būtų naudinga.

Išmainykite arba parduokite vaikų drabužius

Išbandykite socialiniuose tinkluose esančias daiktų mainų grupes. Galbūt jums pavyks išmainyti drabužius į jums reikalingus daiktus arba jūsų vaikui tinkamo dydžio drabužius. 

Drabužius taip pat galite parduoti už simbolinę kainą per Facebook, Vinted ar panašias platformas. Šios veiklos reikalauja pastangų, bet tokiu būdu galėsite susigrąžinti bent dalį išleisų pinigų už išaugtus vaikiškus drabužius.

Tekstilės konteineriai

Jei nei vienas šių patarimų jums neatrodo tinkamas, turime padrąsinimą – taip, jums teks atsisveikinti su geru daiktu. Galbūt tai pavirs pamokama, kad nereiktų spontaniškai pirkti dailių drabužių, kai spinta ir taip lūžta! Et, bet čia jau nepagydoma mamų liga. Viskas gerai, jūs ne viena tokia!

Atėjus metui atsisveikinti su vaikų drabužiais, jokiu būdu nepalikite jų ant konteinerio ar nemeskite į bendrųjų atliekų konteinerius. Palikti drabužius ant konteinerio gal ir atrodo gera idėja – gal pasiims, kam reikia? Bet taip keliama netvaka – drabužius išmėto vėjas, netvarkingi gyventojai ar nedorėlės varnos. Verčiau juos įmeskite į tekstilės konteinerį. Iš čia jie keliaus į antrą gyvenimą. Nors tai ir kelia didelių diskusijų bei nepasitikėjimo, tai tvarkingiausias ir greičiausias kelias atsikratyti spintą užimančiais nereikalingais drabužiais.