Ką su vaikais veikti rudenį lauke?

veiklos su vaikais rudeni lauke

Nors ir karštas vasaros dienas, pakeitė vėsesni rudenėlio vakarai, dienomis lauke vis dar yra ką nuveikti. Rudeniniai pasivaikščiojimai parke ar miške – tai puiki galimybė pradžiuginti savo mažąjį nenuoramą įdomiais žaidimais ir veikla bei patiems smagiai praleisti laiką. Juk grynas oras stiprina ne tik vaiko, bet ir tėvų imunitetą! Tačiau ką nuveikti, kad diena būtų turininga? 

„Paieškos pagal formą ir spalvą“ 

 Tai nuotaikingas žaidimas su lapais jums ir mažiesiems. Visi rudens lapai yra skirtingų dydžių, formų ir spalvų. Duokite vaikui užduotį: tegul šis surenka kuo daugiau klevo, ąžuolo ar kurio kito medžio lapų. Jų dydį ir spalvą pasirinkite patys. Iš pirmo žvilgsnio šis žaidimas labai paprastas, tačiau jis puikiai lavina mažylio atmintį ir loginį mąstymą.

„Kas daugiau papasakos apie rudenį?“ 

Šiam žaidimui taip pat reikalingi keli žaidėjai. Kiekvienas žaidėjas įvardina rudeniui būdingus požymius ir elementus, pavyzdžiui: lapai gelsta ir krenta, paukščiai išskrenda, dienos trumpėja, naktys ilgėja, pučia šaltesnis vėjas, lyja ir t.t. Šis žaidimas padeda ugdyti vaiką, kuo šis, konkretus, metų laikas skiriasi nuo praėjusio, taip mažylis sužino labai daug įdomių dalykų. 

Surenkite rudeninę iškylą 

Po nuotaikingo pasivaikščiojimo ir žaidimų gamtoje malonu šiek tiek atsipūsti ir pailsėti. O kas gi gali būti geriau nei šiltas arbatos gėrimas rankoje, mėgstamų skanėstų stalas ir visa šeima kartu. Piknikauti tikrai galima ne tik vasarą! 

Iškylą taip pat galite paversti dienos išvyka į dar neištyrinėtą Lietuvos kampelį. Žinoma, svarbiausia, kad tame kampelyje būtų ne tik gražūs klevo lapai ar patogi stovyklavietė, bet ir žaidimų aikštelė su sūpynėmis!