Kaip mylėti savo drabužius?

Kur tik apsidairysime visi kalba apie meilę, tiesa? Valentino dienos vakarienė, tobulas pasimatymas, dovana artimiausiems… Toks tas vasario mėnuo! Viskas kvepia meile. Bet yra dar viena meilės rūšis, kuriai šiuo metu nėra skiriama tiek daug dėmesio. Tai – meilė drabužiams.
Savo drabužius reikia mylėti ir šio meno mokyti vaikus. Tik nesupraskite mūsų neteisingai. Meilė drabužiams nėra maniakiškas ir perteklinis apsipirkimas. Tai tinkama drabužių priežiūra ir dažnas nešiojimas. Jei drabužiai ilgai voliojasi spintoje ir nėra dėvimi, mes jų nemylime. Jeigu dar dorai nepraktikuojate meilės savo ir vaikų drabužiams, štai kelios paprastos idėjos, kaip tai padaryti.
Atsakingai rinkitės naujus drabužius
Mamos žino, kad su vaikų drabužiais yra problema. JIE BEPROTIŠKAI MIELI. O ypač, kai turi pirmagymį… Akys raibsta, visko norisi, o kur dar tetulių dovanos! Bet mamų su patirtimi praktika rodo, kad mažyliams nereikia tiek daug drabužių. Dalies grožybių net nespėjam aprengti, nes vaikai auga kaip ant mielių. Panašu, kad jie specialiai užauga, kai nuperki naujes kelnes ar džemperį. Žiūrėk jau rankovės trumpos ir kulkšnys nuogos…
Drabužius reikia rinktis atsakingai – tiek įvertinti jų kiekį, tiek funkcionalumą. Renkantis naujus drabužius vaikams atkreipkite dėmesį į mažas, tačiau svarbias detales, kaip: elastingas juosmuo, galimybė įverti diržą, esant reikalui atlenkti rankoves ar pailginti kelnių ilgį – visi šie aspektai leidžia drabužį „pirkti ant išaugimo“. Visos praktiškos mamos taip daro.
Išaugom – metas išmesti.. O gal geriau pataisyti?
Kai perkame drabužius sau, mes meluojame sau, kad nešiosime iki gyvenimo galo. Mes netgi rizikuojame pirkdamos ankštesnius darbužius, nes jau tuoj tuoj palieknėsim. Mhm. Aha. Taip tie drabužiai ir guli spintose. Kartais iki gyvenimo galo, kartais išmesti per masinį tvarkymąsi, taip ir niekada nedėvėti.
Kai renkamės vaikiškus drabužius, atkreipiame dėmesį į aukščiau išvardintus aspektus. Tad matant plikas kulkšnis prieš akis, neksubame bėgti į parduotuvę. Pirmiau pasižiūrime, gal yra galimybė atlenkti rūbelių apačią ir mylimais drabužėliais pasidžiaugti ilgiau? Mąstote: „Ech… vargas keliauti čia pas tą siuvėją, papildomi reikalai ir laiko švaistymas“. O iš tikrųjų mylimus vaikiškus rūbelius galima pataisyti ir namie, tam tereikia dviejų įrankių, kurios galima rasti kiekvienuose namuose – adata ir siūlas čia kaipmat padės.
Mėgstamiausios kelnės tuomet džiugins dar ne vieną mėnesį, na žinoma, iki kol keliai nepradils, kai pagausim tą nelemtą zuikį…
Mūsų vaikiški drabužiai mums pabodo. Šiukšliadėžei sakom – NE!
Jūs puikiai žinot, kad drabužiai ima ir pabosto. O su vaikais būna dar blogiau. Nuperki šį tą gražaus arba praktiško, o ponulis sako jam NE ir piktybiškai nesirengia. Matot, ne tas personažas ant džemperio… Siutas ima juodai, nes niekaip nepavyksta apvilkti gero drabužio!
Kai drabužiai nebeteikia laimės arba mes juos išaugam, mes juos siunčiame antram gyvenimui. Perleidžiame giminaitėms draugėms arba sunkiau gyvenančioms šeimoms. Jeigu drabužis tinkamas naudoti, jokiu būdu jo nemetame į šiukšliadėžę! Šiame veiksme nėra nei tvarumo, nei meilės.
Paaukoti vaikiški drabužiai gyvens antrą gyvenimą, o jūst galėsite pasidžiaugti atliktu geru darbu visuomenei ir aplinkai. Be to, rodote gerą pavyzdį savo atžalai.
Mylėdami savo drabužius ir rasdami draugiškesnius sprendimus aplinkai mokomės ne tik taupyti, bet ir tapti geresniais žmonėmis. Tai padeda mums išmokti vertinti tai, ką turime ir išmokti mylėti pasaulį bei vieniems kitus.