Kaip palaikyti tvarką vaikų spintoje?

IKaip gera, kai visi namai švarūs ir gražūs. Ant grindų nesimėto mėgstamiausi žaislai ir užkandžių trupiniai, o purvo – su žiburiu nerasi. Kaip smagu, kai atvėrus spintos duris galima matyti, kad visi drabužiai, batai ir aksesuarai yra savo vietose… 

Deja, tenka sugrįžti į realybę – kambarys nebus tvarkingas, jeigu „neteks eiti visiems iš paskos“, o spintoje vaizdas irgi ne visada džiugina akis. Kambariuose palaikyti nuolatinę tvarką be didelių pastangų atrodo nelabai išeina, tačiau spintoje šią problemą išspręsti galima. Leiskite jus supažindinti su 3 žingsniais, padėsiančiais išspręsti galvosūkį, kaip palaikyti tvarką vaikų spintoje?

Spintoje karaliaujantis sezoniškumas

Atėjus naujam sezonui dažnai pertvarkome savo pagrindinę spintą, kartu atskirdami žieminius ir vasarinius drabužius vienus nuo kitų. Juk savųjų žieminių paltų ir maudymosi kostiumėlių nelaikome greta. Tą pravartu padaryti ir vaikų spintoje: suknelės, šortai, sijonai, palaidinės ir kiti rūbeliai skirti šiltajam sezonui jau atitarnavo, juos metas pakeisti šiltais vilnoniais megztiniais, ilgomis kelnėmis. Atlikę sezoninį spintos pertvarkymą išvengsite daugybės nereikalingų problemų, kaip surasti tam tikrą drabužį ar atsikratyti bereikalingo visos spintos iškuitimo. Pabandykite ir pamatysite kardinalius pokyčius.

Ne viskas turi būti spintoje

Išmokime organizuoti drabužius, juk ne viskas turi būti spintoje. Jei kambaryje turite komodą, galbūt galima apatinius, kojines ar tam tikrus aksesuarus tvarkingai sudėti į dėžutes, o jas patalpinti į komodos stalčius? Tuomet ir spintoje atsiras daugiau vietos, o į ištuštėjusias lentynas galėsite sulankstyti ir sudėti kelnes, džinsus ar marškinėlius. O kai stalčiuose esantys drabužiai ar aksesuarai bus tvarkingai suskirstyti konkrečiomis kategorijomis, bus lengviau atrasti tiek vienodas kojines, tiek derantį prie kelnių diržą. Netiesa?

Išaugti drabužiai – išmokime atsisveikinti

Kad ir kaip mylime margas vasarines sukneles ar spalvotus marškinėlius ateina diena, kai į juos įsisprausti tampa per sunku, deja, bet tuomet metas atsisveikinti su ilgai mylėtais ir puosėlėtais drabužėliais. Tačiau tai nereiškia, kad reikia juos išmesti. Gyvename laikais, kai pradedame vertinti pasaulį ir aplinką, kurioje gyvename, tai kodėl gi nesuteikus drabužiams naujo gyvenimo? Tam yra puikios galimybės – galite juos parduoti, atiduoti jaunesniems draugų vaikams ar paaukoti labdarai. Visa tai nereikalauja begalybės laiko ar pastangų, o šis jūsų pasirinkimas tampa draugišku aplinkai, suteikia drabužiams galimybę džiuginti naujuosius šeimininkus bei padeda kovoti su vartotojiškąja kultūra.

Kartais atrodo, kad tvarkos palaikymas spintoje yra ilgas ir sunkus darbas, tiesą sakant, mes nesutinkame. Tereikia skirti vieną dieną spintos turinio peržiūrai ir įsivertinti, ar visi rūbeliai, esantys spintoje šį sezoną yra būtini, taip pat ar visi daiktai, kurie talpinami spintoje negali būti perkelti kitur, pavyzdžiui į stalčių ir, galiausiai, ar kurį laiką jau nebenešiojami drabužiai vis dar yra reikalingi ar jau nebe?