Kaip pašalinti dėmes iš drabužių?

drabužių dėmių šalinimas

Kiekviena mama žino, kad vaikiški rūbai lyg magnetai traukia dėmes. Gal ir ne visi, bet dažnai jie yra tie, kuriuos mūsų brangenybės mėgsta labiausiai. Išeiginiai drabužiai taip pat įtraukti tarp populiariųjų dėmių magentų. Bet vienareikšmiškai, dėmės visada pasirodo netinkamu metu, kai reikia išeiti ir padoriai atrodyti visuomenėje (tai galioja net ir tada, kai tau penkeri).

Kartais tos dėmės atrodo neįveikiami iššūkiai, tačiau nenuleiskite rankų, kol neišbandysit šių liaudiškų būdų. Sutinkame, kartais jie yra labai keisti. Bet tikslas pateisina priemones!

Maisto likučiai

Maisto likučių dėmes dažnai pašalina tiesiog drabužio užmerkimas į šaltą vandenį, sumaišyta su skysta skalbimo priemone. Skalbimo priemonę pilkite tiesiogiai ant nešvarumo, šiek tiek patrinkite ir palaikykite vandenyje. Vėliau tiesiog išskalbti pagal gamintojo rekomendacijas, kurios yra nurodytos drabužio etiketėje.

Jeigu tradicinė skalbimo priemonė nepadeda, išbandykite ūkišką muilą arba indų ploviklį. Pastarasis skamba keistai, bet padaro savo magiją. Ypač, jei reikia kokį riebų klecką pašalinti.

Šokolado dėmės

Nuo šokoladu išteptų smaližių rūbelių kuo greičiau nugramdykite šokoladą, kol šis stipriai neįsigėrė į audinį. Pamatot dėmę, staigiai nurengiant smaližių, paduodant tėčiui perrengti ir skubat gelbėt drabužio! Bet jei saldžios nelaimės nepastebėjote, jums padės ledo kubelis.

 Jei šokoladas jau įsigėręs į audinį, jį reiktų atitirpinti su ledo kubeliu. Vėliau drabužį rekomenduojama išskalauti šaltame vandenyje ir kaip įprasta skalbti skalbimo mašinoje. ⠀

Purvo dėmės

Su purvo dėmėmis galime neskubėti. Mažajam murziui grįžus iš lauko, jš nurenkite ir keliaukite į dušą, o tada aprenkite švariais drabužiais. Kol jūs imsitės šios nuotaikingos procedūros, purvas nudžius ir juo bus lengviau atsikratyti.

Nudžiuvusio purvo likučius nugramdykite nuo drabužio. Na, kad visi pripilę nešvarumai nubyrėtų. Tuomet drabužį palaikykite šaltame vandenyje ir skalbkite kaip nurodyta drabužio etiketėje.⠀

Vandens pagrindo dažų dėmės

Ką daryti su vandens pagrindo dažais? Jeigu matote, kad ant rūbelio jie dar nėra įsigėrę, likutį nuvalykite su popierine servetėle. O prieš skalbiant rūbelį praskalaukite šiltame vandenyje. Tačiau jeigu dėmė jau spėjo įsisenėti, reiktų pasitelkti sausą valiklį. Tačiau, vandens pagrindo dažų dėmės ir pakankamai lengvai pašalinamos, tad papildomų priemonių gali ir neprireikti.

Na, o jei dažų dėmės niekaip nepasiduos, pažiūrėkite pozityviai – tas džemperis, kombinezonas ar kelnės bus jūsų mažojo menininko darbinė apranga. Tegul gražina savo apdarą dažais ir toliau, jei tapyti ant popieriaus bus pernelyg nuobodu.