Kaip skalbti drabužius?

kaip skalbti vaiku drabuzius

Klausimas, kaip skalbti drabužius yra paprastas, bet kartu ir įžeidus. Dievaži, kokio čia mokslo reikia? Viską sumeti į skalbimo mašiną, įmeti kapsulę ar skalbiklio, ir valandą kitą klausais burzgimo. Įprastai pirmadieniais. Keistas įprotis, kurį turi mums viena gerai pažįstama močiutė. O kitas neblogas įprotis yra skalbti drabužius tinkamai ir neišvysti siurprizų, kai skalbimo mašina baigia bildėti. Čia visi įsižeidinėjimai dėl skalbimo patarimų ir baigiasi.

Tikrai kiekvienos mūsų gyvenime buvo incidentų, kai balti drabužiai tapo švelniai rožiniais, o mėgstamas vilnonis megztinis nukeliavo į dukros spintą – M dydis pavirto 120 cm mergaitei tinkamu drabužiu. Bet per klaidas mes mokomės. Bent jau tikrai imam skaityti drabužių etiketes, turėti daugiau nei du skalbiklius arba paskambinti mamai pasitarti, nors mums jau gerokai virš trisdešimt…

Tinkama drabužių priežiūra yra svarbus ilgaamžiškumo faktorius. Jeigu skalbsite tokioje temperatūroje ir tokiu būdu, kaip nurodyta gaminio vidinėje etiketėje, tekstilės gaminys taip greit nesudils ir nenubluks. Geriausias patarimas būtų prieš perkant pasižiūrėti, kokios priežiūros ar skalbimo reikalaus drabužis. Tikrai yra tokių, kuriems reikia specialios priežiūros. O tai gali būti nepatogu, ypač kai kalbame apie tris kartus per dieną perrengiamus vaikus. Kur kas patogiau, jeigu vaikiškų drabužių skalbimas yra paprastas.

Iš skaudžios patirties patariame neskalbti drabužių aukštesnėje temperatūroje nei nurodyta etiketėje. Jie gali ne tik susitraukti, bet ir prarasti savo grožį. Jeigu vaikiškas džemperis, kelnės ar palaidinė yra padabinti paveiksliukais, jie gali atsiklijuoti ar siaubingai nusilupti. Tokia nelaimė gali nutikti net ir skalbiant 40 laipsnių temperatūroje. Jūs tikrai nenorite sugadinti mėgstamiausio vaiko džemperio ar patirti išlaidų perkant naują. Juk jis tik kartą dėvėtas!

Žinoma, gaminio kokybė čia taip pat atlieka svarbų vaidmenį. Bet jeigu jūs itin kokybišką paltą, kurio vidinė etiketė liepia nešti į valyklą ir valyti sausu valymu, pirmadienio rytą įmesite į skalbimo mašiną, greičiausiai teks nubraukti ne vieną ašarėlę dėl sugadinto palto. Čia verta prisiminti posakį, kad skūpus moka du kartus.

Tačiau tikrai ne visos perkam sau ir savo vaikams pačios aukščiausios kokybės drabužius. Sau tai sau, bet mūsų pypliai išaugs juos akimirksniu! Tačiau kai perkame ekonominės klasės drabužius, jais vis tiek reikia tinkamai rūpintis. Jie taip greitai nenubluks, nenubrigs ir nesusikutulios, jeigu paisysite etiketėje nurodytų skalbimo instrukcijų. Visai nesvarbu, ar drabužis kainavo 10 Eur, ar 120 Eur – jis vis tiek reikalauja priežiūros, kad tarnautų gražiai ir ilgai (bent jau kol mažylis išauga).

O ką daryti, jei etiketę nukirpote, nes ji velniškai graužė šonus? Galite pasikliauti savo atmintimi arba instinktais ir pačiupinėjus drabužį nuspręsti, ar čia medvilnė, ar šilkas, ar poliesteris ir vadovautis bendrinėmis skalbimo rekomendacijomis. O mūsų skalbimo patirtis rodo, kad rankų skalbimo režimas dar nesugadino nei vieno drabužio. Laikom špygas, kad taip ir būtų toliau!

P.S. O jei problemas jums kelia dėmės, esame paruošę straipsnį ir apie dėmių šalinimą liaudiškomis priemonėmis! Jį rasite čia.