Faktas kaip blynas – visi mėgstame spalvas. Būtent jos pilką rutiną paverčia žaismingomis ir nuotaikingomis dienomis! Jos pakelia nuotaiką, motyvuoja, padeda sukurti naujas ir inovatyvias idėjas.
Tikriausiai niekam ne paslaptis, kad ypač spalvas mėgsta mūsų mažieji. Sužadinti smalsumo, jie nori pažinti, imti į rankas ir pačiupinėti ryškų, akį patraukusį daiktą, suteikti gyvybės niūriam paveikslėliui spalvinimo knygelėje ar tiesiog entuziastingai rengiasi mamos dovanotą mylimiausią mėlyną megztinį.
Bet ar žinojote, kad kiekviena spalva turi didelę reikšmę mažųjų nenuoramų emocinei ir psichologinei sveikatai ar netgi gali turėti tiesioginės įtakos jų nuotaikai? Psichologai spalvas ir skirtingą jų poveikį žmogui tyrinėja jau ne vienerius metus, todėl apie šį įdomų vaikų ir jų mėgstamų spalvų ryšį su jumis nekantraujame pasidalinti ir mes!
Geltona
Daugelio vadinama laisvės, laimės ir spontaniškumo spalva, kuri neretai veikia teigiamai. Aprengtam geltonais drabužiais mažajam nenaudėliui pasaulis atrodo kur kas džiugesnis ir „šviesesnis“! Ši spalva ugdo intelektą, skatina pažinti ir atrasti, gerina atmintį. O, tuo tarpu, patys geltonos spalvos mėgėjai tikri svajotojai.
Oranžinė
Tai teigiamai veikianti spalva, stimuliuojanti vaikų aktyvumą. Ji pakelia nuotaiką bei skatina atvirumą. Oranžinės spalvos mėgėjai yra itin draugiški. Anot psichologų, oranžinė spalva padeda ugdyti kritinį mąstymą, todėl šios spalvos mažieji mylėtojai yra atviri naujovėms ir yra linkę orientuotis į greitus rezultatus.
Rožinė
Ši spalva veikia teigiamai ir raminančiai. Vaikai, mėgstantys šią spalvą, pasižymi švelnumu ir komunikabilumu, yra linkę greitai prisitaikyti prie aplinkos. Taip pat įdomu tai, kad apsirengę šios spalvos drabužėliais, mažieji greitai priima informaciją. Jiems puikiai sekasi rašyti, skaityti ir skaičiuoti.
Raudona
Dar kitaip vadinama aistros, meilės, energijos ir valdžios spalva. Ar žinojote, kad būtent ši spalva suteikia vaikams aktyvumo? Raudona spalva suteikia pasitikėjimo savo jėgomis, skatina ryžtą, padeda atsiskleisti ir lyderiškoms savybėms. Kita vertus, šios spalvos mėgėjai gali būti labai nepaklusnūs, o kartais netgi agresyvūs nenuoramos. Gali būti, kad aprengtas raudonai ir vėliau negavęs norimo žaislo mažasis padauža jus privers pasijausti išties nejaukiai, ėmęs pradėjęs spyriotis ir kelti didelį triukšmą.
Žalia
Ši spalva simbolizuoja ne tik gamtą, bet ir pažinimą bei gėrį. Mažieji yra žalios spalvos mėgėjai, jau nuo pat vaikystės būna atviri ir ištikimi, yra iniciatyvūs ir smalsūs. Taip pat tokie vaikai yra nuovokūs bei pasižymintys gera intuicija. Todėl melą supranta labai greitai.
Mėlyna
Ramybės bei harmonijos spalva. Ši spalva padeda sutelkti dėmesį, pasiekti geresnių mokymosi rezultatų. Mėlynos spalvos mėgėjai dažniausiai būna uždari, mėgsta vidinius apmąstymus, todėl pasižymi gilumu ir kūrybingumu.
Violetinė
Dar kitaip vaikų jautrumo spalva. Nors neretai ši spalva skatina mažųjų kūrybiškumą, kita vertus, vaikai, mėgstantys violetinę spalvą, lengvai pasiduoda kitų daromai įtakai ir greitai susijaudina. Mažieji, kurie dažnai renkasi violetinę spalvą, reikalauja daugiau dėmesio, palaikymo, o vėliau gali būti ir linkę užsisklęsti savyje.
Pilka, ruda, juoda spalvos
Teigiama, kad šios spalvos vaikams nėra tinkamos. Šios spalvos dažnai skatina vaikus užsisklęsti savyje, nerodyti iniciatyvos bendrauti. Pilka, ruda ir juoda neretai glumina ir kitus vaikus, todėl jūsiškis gali likti neužkalbintas jų ir vėliau jaustis liūdnas bei vienišas. Bet mamos sutiks, kad pilka spalva yra praktiška, o drabužių kūrėjai tą žino – dėl to dažnai matome pilkus drabužius dekoruotus ryškiaspalvėmis detalėmis, kurios suteikia žaismingumo.