Kaip stiprinti vaikų sveikatą rudenį? 

Atėjus rudenėliui vaikai vienas po kito pradeda sirgti  – tai susiję su mokslo metų pradžia, kai vaikas patenka į didelį kolektyvą, o oro permainos ir drėgmė yra kasdieniai palydovai. Tokie staigūs ir dideli pokyčiai, be abejo, veikia mažylį. O priešakyje dar laukia ir žiema! Todėl vėlyvas ruduo yra tiesiog reikalauja stiprinti vaiko sveikatą ir imunitetą. Susirgimų išvengti nepavyks, bet juk visi tėvai nori, kad vaikas sirgtų kuo rečiau!

Įvairi, subalansuota ir sveika mityba

Valgykite kuo daugiau vaisių ir daržovių, kurių gausus derlius mūsų regione yra būtent rudenį – tai cukinijos, moliūgai, bulvės, obuoliai. Šiuo metu svarbu pasirūpinti, kad vaikai gautų kuo daugiau vitaminų, ypač A ir C. Švieži vaisiai ir daržovės, pilno (kietagrūdžio) grūdo košės yra svarbi kasdienio mažylio maisto raciono dalis. 

Daržovės tikrai yra ne visų vaikų mėgstamiausias patiekalas, bet rodykite pavyzdį ir pasigardžiuodami valgykite daržovių sriubas ar troškinius. Matydamas, kad mama su tėčiu mėgaujasi keistokai atrodančia sriuba, galbūt ir mažylis nebus taip skeptiškai nusiteikęs jos atžvilgiu. Svarbiausia, apsišarvuokite kantrybe ir nusiteikite eksperimentais virtuvėje. Čia tikrai galima sukurti skanių ir sveikų patiekalų!

Žolelių ir vaistažolių magija

Jeigu vasarą prisirinkote ir prisidžiovinote vaistažolių ir žolelių, dabar yra pats metas imti jas ir naudoti! Jeigu to nepadarėte, greičiausiai jūsų mama, anyta ar uošvienė tik ir telaukia, kada užsiminsite, kad ieškote džiovintų čiobrelių ar ramunėlių.

Didelė ir neįtikėtina nauda yra paprasta stiklinė vitaminų arbatos ryte ir vakare. Kitas vaistažolių būdas – tai raminanti vonia su ramunėlių ar raudonėlių nuoviru. Paprasta, bet naudinga mažyliui.

Bent valanda per dieną – lauke

Skamba kiek pavojingai, nes žvarbus vėjas gali atnešti nemalonius peršalimus. Tačiau imuniteto stiprinimui būtinas grynas oras. Tad keliaukite pasivaikščioti, pažaisti ar tiesiog pabūti gamtoje. 

Svarbu, kad vaikas būtų tinkamai aprengtas. Vandens nepraleidžiantys batai ir striukės – viskas aišku. Bet ką vilktis po jais? Mamos dažnai nerimauja, kad mažylis gali sušalti, todėl aprengia it žvarbiausią žiemą, nors už lango 12 laipsnių šilumos. O tada vaikas sukaista, suprakaituoja ir visais įmanomais būdais bando atsikratyti šaliko. O tada vėjas jį gali perpūsti ir… sveikas peršalime!

Jeigu lauke aktyviai leisite laiką, nereikia vaiko aprengti pernelyg šiltai. Patogus laisvalaikio ar sportinis kostiumas, palaidinė, rudeninė kepurė, šalikėlis ir plonos pirštinaitės – viskas, ko reikia lauko žaidimams. Juk judėdami vaikai greitai sušyla. Jeigu eisite ramiam pasivaikščiojimui ar pasivažinėjimui vėžime, tuomet šilti drabužiai tikrai nepakenks. 

Vitaminai vaikams – tik pasitarus su gydytoju

Pasitarus su vaiko pediatru, galima vartoti ir vitaminų bei mikroelementų. Rudenį patariama vartoti, tokias organizmą stiprinančias medžiagas, kaip: omega-3 riebalų rūgštis, prebiotikus, probiotikus.

Tačiau jokiu būdu neduokite vaikui vitaminų savo nuožiūra. Pasitarkite su šeimos gydytoju, atlikite kraujo tyrimus ir tuomet žinosite, kokių medžiagų trūksta vaikui. Atminkite, kad vitaminų ar mineralinių medžiagų perteklius organizme gali būti žalingas! O jeigu vaikui reikės vitaminų, svarbu išsirinkti kokybiškus ir tinkančius pagal vaiko amžiaus grupę.