Vaikų darbeliai iš rudeninių lapų

Prisirinkti dailių lapų yra kiekvieno rudens tradicija. Geltoni, raudoni, oranžiniai, dar išsaugoję šiek tiek žalumos – traukia akis ir mažus pirščiukus! O ką su jais nuveikti?

Vienas variantas – džiovinti knygose ir tik vėliau sygrįžti prie šio klausimo. Kitas variantas – kurti meno kūrinius čia ir dabar. Kol toji rudeninė kūrybos mūza dar neišvyko miegoti žiemos miegu.

Dalinamės kėliomis idėjomis, kurios tiks ir į rudenėlio šventę darželyje, ir jaukiam namų dekorui, ir nepakartojamam šeimos vakarui.

Rudeninių lapų antspaudas

Šiam darbeliui prireikės guašo arba akvarelės. Vieną parsinešto medžio lapo pusę aptepkite mėgstamiausia spalva ar netgi keliomis. Tuomet atsargiai paimkite lapelį ir nudažyta puse stipriai prispauskite prie popieriaus lapo. Ir voilià!

Išbandykite įvairius spalvų derinius,  pieškite įvairiausius kringėlius ir dėmes, ir žiūrėkite, kaip viskas įdomiai ir netikėtai atsispaudžia baltame popieriaus lape.

O kodėl tik baltame? Išbandykite lapų antspaudus ir ant spalvotų popieriaus lapų!

Aplikacija

Dėliokite, karpykite ir klijuokite džiovintus lapus, kurdami įvairias figūras: apskritimus, trikampius, kvadratus.

O įgudę imkitės sudėtingesnių paveikslų kūrimo. Derinkite tarpusavyje skirtingų lapų spalvas ir formas, ir sukurkite gyvūnėlio atvaizdą! 

Zoologijos sode matytas liūdas? Mylimas močiutės katinas? O gal žiemai besiruošiantis ežiukas? Ne! Čia fantastinis herojus iš pasakos, kurią kas naktį kuria kūrybinga mama.

Piešinys ant rudens lapų


Spalvotus rudens lapus išvarginkite smulkiais piešinukais šviesomis spalvomis: brūkšneliai, rutuliukai, bangelės. Tebūnie mirga akyse!

O jeigu namo parsinešėte lapą-gigantą, kurkite čia didesnius piešinius. Rudens peizažai, vasaros prisiminimai, abstraktus menas – tapykite viską, ko geidžia kūrybingai nusiteikusi širdis.

Žinoma, išdžiuvusių meno kūrinių būtinai įrėminkite ir pakabinkite garbingoje namų vietoje!