Žaidimų nauda vaikams: tegu žaidimai niekada nesibaigia!

Žaidimas vaiko gyvenime yra vienas pagrindinių pažinimo ir ugdymo būdų. Taip, vėliau vaiko gyvenime žaidimus ima keisti vadovėliai ir pratybos. Bet kūrybinių mokymosi būdų mums visiems nereikėtų pamiršti visą gyvenimą. Juk ir suaugę pastebime, kad pažaidę „Alias“ ar kokį kitą protinguolių žaidimą, mes įsimename keistus faktus.
Žaisdami mažieji tyrinėja pasaulį, išbando savo jėgas ir sugebėjimus, mąsto ir klausia, atranda naujus bendravimo būdus tarpusavyje. Štai dar kelios žaidimų naudos vaikams.
Smalsumas ir pasitikėjimas savimi
Žaidimas mažyliams leidžia tapti smalsiais tyrinėtojais ir tvirtomis asmenybėmis. Vaikai yra linkę pažinti ir domėtis – kas tai? O čia kas? Jie čiupinėja, ragauja, ropinėja, griūvinėja ir visais kitais pojūčiais susipažįsta su mums, suaugusiems, elementariais dalykais.
Vaikai yra drąsiai pasiryžę leistis į nuotykių pasaulį! Tad siūlome aukščiau pakelti dūžtančias vazas, paslėpti aštrius ir vaikams pavojingus daiktus, ir savo namus paversti tyrinėjimų planeta. Nors nereikėtų apsiroboti vien tik namais. Drąsinkite vaikus pačiupinėti ir tai, kas dedasi už namų ribų.
Taip taip, norėsi rėkt visa gerkle, kai mažylis bėgte lekia į balą ar lapų krūvą su švarutėliais drabužiais. Bet įsivaizduojat, kaip jam smagu? Drabužius išskalbs skalbimo mašina, o vaiko smalsumas, noras pažinti supančią aplinką – paaugs.
Matematika ir logika
Žaisdami su kaladėlėmis vaikai mokosi apie geometriją ir formas. O dėliodami tarpusavyje jas pagal spalvas mažieji mokosi skaičiuoti. Draugystė su skaičiais svarbi nuo pat mažų dienų. Juk puikiai žinome, kad vos tik pasibaigia egzaminai, viešojoje erdvėje pasigirsta liūdesys apie prastus mamtematikos įgūdžius.
Jums tikrai nereikia būti matematikos mokslų daktaru, kad dvimečius ar trimečiui padėtumėte skaičiuoti ar kartu dėlioti įvairiais formas. Šiandien vaikiškų žaidimų pasiūla yra labai didelė, o mamos dalinasi savo patarimais, pačių sukurtais žaidimais forumuose, tinklaraščiuose ar socialiniuose tinkluose. Tad tereikia tik panaršyti ir leistis į sunkiai suprantamą skaičių pasaulį.
Bendravimo įgūdžiai
Remiantis atliktų tyrimų duomenimis, pasiekę trečiuosius savo gyvenimo metus vaikai pradeda vertinti savo bendraamžių draugiją. Tai gali būti skaudu mamoms, bet kartu galima ir nusiraminti, kad mažieji vertina darželio draugus ir greičiausiai visai negalvoja, ką dabar veikia mama.
Draugai padeda vaikui atrasti dalinimąsi, bendradarbiavimą, kitos nuomonės egzistavimą. Dėl to vaikams svarbu ne tik socializuotis darželyje, bet ir lankytis bendrose vaikų žaidimų aikštelėse ar vaikų kambariuose.
Mums, suaugusiems, gal ir sunku prieiti ir užkalbinti kitą suaugusį. Vaikai neturi jokių problemų. Jie tampa draugais smėlio dėžėje vos per kelias minutes ir kartu ima kepti smėlio pyragus, bandeles ir statyti didžiausias smėlio pilis. Yra ko pasimokyti iš vaikų!
Greitesnis problemų sprendimas
Kai kurios problemos, kylančios žaidimo metu, yra neišvengiamos, bet net ir dvimečiai gali būti puikūs derybininkai. Suteikite vaikams šansą nesutarimą išspręsti žodžiais.
Derybų įgūdžius matome ir namuose. Nors kartais kyla klausimas, kiek čia yra derybų, o kiek manipuliavimo tėvų emocijomis… kaip gi atsispirsi didelėm akim žiūrinčiai dukrai, kurios lūpa šiek tiek virpa, o šveplu paplonintu balseliu ji saldžiai sako „mamyyyyyte prašauuuu dar vieną filmuką ir tada tikrai eisiu miegtot“. Ir nusileidi. Išgirsti, kad eis miegot noriai. Ir vis nepasimokai…
Palikite vietos ir nuoboduliui
Žaidimų nauda vaikams yra milžiniška, tačiau tai tikrai nereiškia, kad turime užversti vaikus įvairiausiomis veiklomis. Jiems taip pat reikia nuobodžiauti. Kai vaikų nestimuliuoja jokia veikla, jie ima patys ieškoti būdų kaip įveikti nuobodulį. Tai namus griauna, tai brolis su sese eina žaisti gaudynių, tai pabodus žaisti smėlio dėžeje, jie nusprendžia patyrinėti, kas slepiasi netoliese esančioje pievoje.